İstanbul Bakırköy Diyetisyen

Diyetisyen Sedef Olcay sunduğu diyet hizmetleri ile İstanbul Bakırköy diyetisyen camiasında yerini almış durumda. Uzman diyetisyen konusunda uzman bir hekim olmakla beraber sunduğu diyet listeleri ile de beğeni kazanıyor. Diyetisyen çok sayıda hastasını istediği kiloya ulaşmasını kolayca sağlayabiliyor. Fakat tüm hastaların diyetisyenin uyarılarına ve söylediklerine mutlaka uymaları gerekmektedir. Diyetisyen listelerini oluştururken öncelikle hastaların yaşam standartları ile uygunluğunun kontrolünü sağlıyor. Bunun en önemli nedeni ise hekimin bunu hastalarında diyet yapmayı hayatlarına yerleştirmesini sağlamak ve bunun bir hayat felsefesi haline getirmelerine yardımcı olmak.

İstanbul Bakırköy Diyetisyen

İstanbul diyetisyen hekim konusunda yerini almış olan uzman diyetisyen sağlıklı beslenme konusunda da oldukça iyi durumda. Hastalarının nelere ihtiyacı olduğunun analizini yaparak bir beslenme haritası oluşturmakta ve bu haritanın sadece diyet yaparken değil tüm hayatları boyunca uygulamalarına destek olmaktadır. Diyet uzmanı sunduğu bu çağdaş ve yenilikçi yöntemler sayesinde çok sayıda insanın diyet yapmaktan korkma fobisini de değiştirmiş durumda. Çok sayıda tavsiye ile gelen hastası bulunan uzman diyetisyen fiyatları ile de tercih edilen bir hekim olmayı başarıyor. Diyetisyen hekim sadece diyet listeleri ile değil aynı zamanda uyguladığı pratik spor teknikleri ile de beğeni toplamakta.

Hastalarından yorucu spor salonlarında saatlerce spor yapmasını beklemiyor. Bunun yerine daha pratik çözümler öneriyor. Örneğin hastalarından araba yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyor ve her zaman bir durak önce inmelerini bir durak boyunca yürümelerini öneriyor. Her beş kiloda bir de durak sayısını arttırıyor. Ayrıca diyetisyen hekim hastalarının asansör kullanmalarını istemiyor. Bunun yerine merdiven çıkmalarını öneriyor. Hastalarına sunduğu kolay ve uygulanabilir yöntemler sayesinde başvuran kişilerin istedikleri kilolara ulaşmasını sağlayan diyetisyen bu nedenle de çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor.

Uzman Hekim Hangi Diyetleri Uyguluyor?

Uzman diyetisyen çok sayıda kişiye özel olarak hazırlanmış diyetler sunuyor. Diyetisyenin en önemli özelliği zaten diyetlerini kişiye özel olarak hazırlaması. Çünkü her hastanın vücut yapısı farklı olmakla beraber ihtiyacı olan besinler de değişiyor. Bunun analizini yapmayı başaran diyetisyen bu sayede olumlu sonuçlar alıyor. Ayrıca hastaların mevcut bazı hastalıklarını da göz önünde tutarak hazırladığı bazı özel diyetlerde bulunuyor. Bunun için hastanın hekimi önceden bilgilendirmesi de faydalı oluyor. Diyetisyen bu doğrultuda hastanın tüm kan testlerini yaptırarak olması gereken diyet programını bu doğrultuda hazırlıyor. Diyetisyenin ayrıca bazı sporcular için uyguladığı özel diyetlerde bulunuyor. Özellikle vücut sporu yapan bazı kişiler belli dönemlerde yaptıkları diyetlerle aşırı kas ya da aşırı yağ yüklemesi yapma durumunda kalabiliyorlar.

Özellikle yağ dokunun artması ile birlikte sporcuda meydana gelen vücuttaki şekil bozukluğu uygulanan diyet ve sporla düzenlenebiliyor. Böyle durumlarda yine sporcunun vücut yapısını inceleyerek karar veren diyetisyen yağ yakımının sağlandığı beslenme şekillerini tercih ediyor. Yani hastanın uyguladığı diyet sırasında yaptığı sporunda aynı yönde kayıp sağlamasını tasarlıyor.

İstanbul Bakırköy Diyetisyen

Kısacası yağ yakmak isteyen sporcunun uyguladığı sporla da yağ yakımını destekleyici olmasını tercih ediyor. Ayrıca diyetisyenin kilo almak isteyen hastaları da mevcut. Bu hastaların da en büyük problemi olan bir türlü kilo alamama sorununu özel beslenme tercihleri ile oluşturulan diyetle çözüme kavuşturuyor. Yine hastanın tüm vücut yapısının incelenmesi ve bu doğrultuda bir karar alınması önemli olduğundan diyetisyen hastanın tüm testlerini yaptırmayı ihmal etmiyor.

Diyetisyen Hangi Hastalara Bakıyor?

Diyetisyen kilo vermek isteyen ya da almak isteyen tüm hastalara bakıyor. Ayrıca bazı sporcuların ya da hanımların vücut şekillerini düzeltmek için diyetisyene başvurmaları da mümkün. Hastanın kilo problemi olması bir zorunluluk değil. Sağlıklı beslenme adına ihtiyaç duyduğu her unsur için diyetisyene başvurulabiliyor. Diyetisyen hekim vücut şeklini düzenlemek isteyen hastalar için bazı ayrıcalıklı beslenme planları hazırlıyor. Çünkü bu hastalar bölgesel zayıflama isteği içinde olup istenilen bölgeden kilo kaybetmesi gerekmekte.

Hal böyle olunca da diyetisyen hekimini zayıflamak istenilen bölgenin genel yapısını bilmesi gerekiyor. Bunun için de hekim yine hastanın bazı vücut kontrollerini tıbbı yöntemlerle yapılmasını sağlıyor. Gelen sonuçlar doğrultusunda da bölgesel zayıflamanın neden gerçekleşemediğini tespit ediyor. Böylece hastaya bir diyet programı ve bazı egzersizler hazırlanıyor. Hastanın doktor önerilerini yerine getirmesi ve diyetini harfiyen uygulaması durumunda kolayca bölgesel olarak zayıflaması sağlanmış oluyor.

İstanbul Bakırköy Diyetisyen ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.