Diyetisyen İstanbul

Ünlü diyetisyen Sedef Olcay sunduğu hizmetlerle diyetisyen İstanbul denince akla gelen ilk kişi olma özelliğini taşıyor. Diyetisyen sunduğu hizmetler ile sadece sektörü sallamakla kalmıyor diyet yapmak isteyen ideal kilosuna ulaşmak isteyenlere de bir kurtarıcı özelliği taşıyor. Diyetisyen her şeyden önce bildik diyet yöntemlerini kullanmıyor. Senelerdir diyet yapmak isteyenlerin korktuğu ve yapmak istemediği bildik uzun diyet listeleri ünlü diyetisyen sayesinde tarihe karışmış durumda. Bakırköy diyetisyen uzmanları arasında iyi bir yere sahip olan diyetisyen kullandığı yöntemler ve hastaları ile olan diyaloğu nedeniyle de oldukça dikkat çekmekte.

Diyetisyen İstanbul

Diyetisyen hastaları ile istedikleri saatte iletişim kurabiliyor. Diyet uzmanı diyet yapan herkesin bildiği ve ihtiyaç duyduğu bir durum olan zor zamanlarda yardım almak isteğini hastalarının tamamına sunuyor. Örneğin tatile çıkmış ya da iş gezisinde bulunan bir hastası diyetisyeni arayarak istediğini sorabiliyor. Ya da bilindik mesaj yöntemleri ile de bunu sağlayabiliyor. Bir tatil yerinde diyet yapan hastanın ne yemesi gerektiğini çıkarması onlarca yemek arasından tercih yapması zor iken diyetisyen sayesinde bu oldukça kolay olabiliyor. Hastasının yemek listesini kendisine sunması ile birlikte onun için en uygun tercihi kendisine iletiyor. Bu sayede de hasta bir tatil gezisinde dahi diyetini bozmadan yoluna devam etmiş oluyor.

Diyetisyenin tüm hastaları için amacı diyetin bazı zamanlarda sekteye uğraması durumunda dahi hastanın yılmadan devam edebilmesi. Diyetisyen bu amacı güttüğü için ve hastalarına bu duyguyu katabildiği için de oldukça başarı gösteriyor. Bu nedenle de İstanbul diyetisyen  sektöründe bir numara olmayı başarabiliyor. Beslenme uzmanı ayrıca tüm hastalarının sağlıklı beslenmeyi bir hayat tarzı haline getirmelerini amaçlıyor. Yani sadece diyet yapılan süre zarfında değil hayatlarının kalan diğer sürecinde de sağlıklı beslenmeye devam etmeleri için onları teşvik ediyor. Diyetisyen fiyatları ile de hastaların ilgisini çekiyor. Son derece modern ve sıra dışı tekniklerle insanların sağlıklı yaşama adım atmasını sağlayan diyetisyen bu nedenle de oldukça fazla tercih görüyor.

Diyetisyen Diyet Listelerini Kimler İçin Hazırlıyor?

Diyetisyen diyet listelerini hazırlarken tamamen gelen hastanın sağlığını etkilemeyecek şekilde istediği kiloya ulaşmasını sağlayacak şeklide hazırlamakta. Aslında diyetisyenin besinlerden oluşan bir diyet listesi bulunmuyor. Diyetisyen öncelikle kaşık ya da bardak hesabıyla günlük yenilecek yemek miktarı ve içecek miktarını belirliyor. Fakat yemekleri özel olarak belirlenmiş yemeklerden tercih etmek yerine kolayca bulunabilecek ya da her iş yerinden yenebilecek cinsten seçiyor. Ayrıca listelere mutlaka günlük içilmesi gereken suyu belirtiyor. Hastalarından özenle istediği şeylerden biri olan günde en az iki litre su tüketimi hemen hemen tüm hastalar için gerekli oluyor. Diyetisyenin diyet listesi kişileri şu şekilde gruplandırılabilir.

Diyetisyen İstanbul

Özellikle obezlik seviyesinin üstüne çıkmış hastalar için uygulanan diyet listeleri biraz farklı. Fakat tüm obez hastalar için aynı diyeti uyguluyor denemez. Her obez hasta için de farklı bir diyet uygulanabiliyor. Çünkü her vücudun yapısı farklı ve her bünyenin kaldıracağı aktiviteler farklı olabiliyor. Bunun dışında tüm hastaların beslenme şekillerinin yanında vücutlarında barındırdıkları yağ ve diğer bazı değerler farklı olabiliyor. Diyetisyen tüm değerlendirmeleri yaptıktan sonra listeyi hazırlıyor. Ayrıca diyetisyenin bir diğer hasta gurubu ise obez seviyesinin altında olan ve kısım fazla kilosu bulunan kişilerden oluşuyor. Bunun dışında kilo almak için diyetisyene gelen hastalarda bulunmakta olup bazı hastalarda belli bölgelerden zayıflama talebi ile geliyor. Diyetisyen tüm hastaları için hastaya özel değerlendirmeler yaparak diyet listesi ve beslenme listesi hazırlıyor. Ayrıca her hasta için verdiği egzersiz tüyoları da farklı olabiliyor. Her hastanın yaşam tarzı ve ortamında yer alan şartları değerlendirerek bir uygulama istiyor.

Diyetisyen Hangi Diyetleri Kullanıyor?

Diyetisyen internette ve televizyonda sıklıkla görülen diyetleri uygulamıyor. Tamamen özgün olarak hastaya özel bir diyet ortaya çıkarıyor. Bu sayede de başarı kazanmayı başaran diyetisyen hastalarının her birinin ayrı bir vücuda sahip olduğunu ve gereksinimlerinin farklı olduğunu biliyor. Ayrıca diyetisyene gelerek yaptığı sporun kendisine uymaması nedeniyle vücudunun yağlandığını düşünen hastalarına da yardımcı oluyor. Çünkü çok sayıda sporcu spor yaparken aynı zamanda bol protein tüketmekte olup protein fazlalığı ile alınan yağın bir süre sonra vücutta depo edilmesi sonucu ile karşılaşıyor.

Diyetisyen İstanbul ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.