Diyetisyen Bakırköy

İstanbul da hizmet vermekte olan uzman diyetisyenler arasında en üst sıralarda yer alan Sedef Olcay gerek uyguladığı diyetlerin kolaylığı ve pratikliği gerekse kolayca irtibat kurulabilmesi nedeniyle hastalar arasında tercih edilmekte. Diyetisyen Bakırköy denince akla gelen ilk diyetisyen olan uzman çok zor tarifler içeren ve uzun spor tercihleri olan diyetler yerine günlük hayatta kolayca bulunan yemeklerle ve daha az sporla istenilen kiloya ulaşılmasına yardım ediyor.

Öyle ki zaten çok sıkı diyet listelerinin uygulanma olasılığı oldukça düşük olup çok sayıda insanın güç hayat şartları ve hızlı iş temposu içinde bunu başarabilmesi nerdeyse imkansız. Diyetisyen Bakırköy uzman diyetisyeni Sedef Olcay bunun farkında ve hasatlarında bu doğrultuda listeler veriyor. Çok sayıda hastasına verdiği diyet listelerinde yemek adı dahi geçmiyor. Bakırköy diyetisyen ofisleri arasında en çok tercih edilen uzman bunu uyguladığı listeler ile kilo vermeyi başaran hatta yıllardır bu kiloyu koruyabilen insanlar sayesinde elde etmiş. Bakırköy diyetisyen uzmanı doktor ayrıca ağır egzersizler yerine günlük hayatta kolayca uygulanabilecek küçük egzersizlerle hastalarına yaklaşıyor.

Diyetisyen Bakırköy

Herkesçe bilinen durumlardan biri olan diyete başlayan hastaların psikolojisi diyetisyen tarafından anlaşıldığı için özellikle egzersiz hareketlerini daha yavaştan başlatarak ilerletmeyi tercih ediyor. Bu sayede hastanın pes etmesini ya da zayıflamaktan vazgeçmesini engellemiş oluyor. Zaten hastaların büyük bir çoğunluğu İstanbul diyetisyen uzmanının yanına geldikten en geç iki hafta içinde birkaç kilo vererek kendine güvenmeye başlıyor.

İstanbul diyetisyen uzmanının aslında uyguladığı yöntem gayet açıktır. Diyet uzmanı zayıflamak isteyen insanların ruh halini yakından bildiği için önce kendilerine güvenmelerini sağlıyor ve kilo verdiğini gören hastanın listeleri harfiyen uygulamaya başlaması zaten bundan sonra oldukça kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Ayrıca diyet uzmanı herkese aynı diyeti uygulamıyor. Çünkü her hastanın uygulayacağı yöntem ve teknik aynı şekilde belirlenmiyor. Bazı kronik hastalıkları olan ve alerjisi bulunan hastaların daha farklı yöntemlerle zayıflaması sağlanıyor.

Beslenme Uzmanı Diyet Listesini Nasıl Belirliyor?

Beslenme uzmanının diyet listelerini belirlemesi için öncelikle hastasının bazı testlerden geçmesini talep ediyor. Bu testler arasında hastanın kronik rahatsızlıklarının yanında alerjik hastalıklarının olup olmadığının anlaşılması da bu sayede sağlanmış oluyor. Sağlıklı beslenme uzmanı bu noktada özellikle şeker ve tansiyon hastaları için farklı bir liste oluşturarak hem hastanın ilaçlarını da rahatça alabileceği hem de kısa sürede sağlık kazanabileceği bir standarda kavuşması sağlanıyor. Ayrıca yeni doğum yapan bazı hastalar için de özel teknikler uygulanması gerekilmekte olup bebeğin emzirme döneminde gıda eksikliği yaşamadan annenin sağlığına kavuşması sağlanabiliyor.

Konusunda uzman bir yeterliliğe sahip olan diyetisyen hastaları ile uygun diyalog kurarak çözüme en kısa yoldan nasıl gidileceğinin yollarını arıyor. Bu konuda da oldukça başarı kaydeden diyetisyen çok sayıda hastasının kısa sürede kilo vermesini ve sağlıklı bir yaşam standardına ermesini sağlayabiliyor. Ayrıca diyetisyene kolayca ulaşılabilmesi de başarıya giden yolu oldukça kısaltıyor. İnsanların en çok ihtiyaç duyduğu hususlardan biri olan diyete başlandıktan hemen sonra acaba ne yiyebilirim ve ne kadar yiyebilirim hususudur. Bu hususun istenilen zaman diyetisyene ulaşılması ile kısa sürede çözümlenmesi mümkün.

Diyetisyen Uzmanı İle Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Diyetisyen Bakırköy

Diyetisyen fiyatları günümüzde oldukça fazla olup çok sayıda diyet yine de başarısız olabilmektedir. Uzman diyetisyen ise bu konuda oldukça uygun fiyatlara sahip olup hastalarının sonuç almadan yüksek ödemeler yapması gerekmiyor. Çünkü diyetisyen hastalarının sürekli olarak talep ettiği kontrollere gelmesini ve verilen kiloların kayda geçmesini istemekte. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise hastaların vazgeçmesini ve yarıda bırakmasını engellemek.

Kontrol altında tutulmadığı takdirde hastaların diyet listelerini bırakmaları ve kilo vermek yerine almaları söz konusu olabiliyor. Bunu yaşamak istemeyen diyetisyen de uzmanlığını kullanarak hastalarını kontrol altında tutuyor ve düzenli olarak kontrole gelmelerini istiyor. Ayrıca uzmanın bir başka önemle uyguladığı nokta ise hastalarının her gelişinde verdiği kiloların yağ ya da kas hangi sistemden kayıp yaşandığının tespiti. Çünkü yağ yerine kasa yakan bir hasta için yolunda gitmeyen bir nokta olduğunu anlayan uzman bu konuda uygulama değişikliği yoluna gidebiliyor.

Benzer şekilde karbonhidrat miktarı artarken kas miktarı da azalabilir. Bu da son derece tehlikeli bulunduğu için uzman diyetisyen müdahale ihtiyacı duyuyor.

Diyetisyen Bakırköy ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.