Bakırköy’de Diyetisyen

Günümüzde çok sayıda insanın problemi olan fazla kiloların insan vücuda yerleşmesi oldukça kolay olup vücuttan atılması da bir o kadar zordur. Öyle ki bu kiloların atılması için insanlar genellikle internet üzerinden arama motorlarına yazdıkları diyet isimleri ile çözüm bulmaya çalışır. Fakat bu diyetlerin birçoğu kilo vermeyi sağlamadığı gibi sağlığı olumsuz etkilen bazı durumlarla karşılaşmaya da neden olmaktadır. Diyetisyen Sedef Olcay bu konuda bilindik yöntemlerin tamamını bertaraf ederek yeni ve sıra dışı yöntemler geliştirmeyi başardı.

Bakırköy’de Diyetisyen

Öyle ki bilindik yöntemlerin aksine günlük yenecek besinlerin listesini sunmak yerine kişiye özel diyetler uygulama tekniğini İstanbul diyetisyen camiası içerisinde başarı ile uygulayanlardan. Diyet uzmanı bir haşlanmış yumurta diye başlayan diyet listelerini değiştirerek kişinin vücut özelliklerine göre yapılacak diyeti hayata geçirmeyi başardı. Bu sayede diyet yapan kişilerin çok sayıda avantajı sağlaması durumu da ortaya çıkmış oldu. Beslenme uzmanı sunduğu tercihlerle sağlıklı beslenme koşullarını hayata geçirmesinin yanı sıra insanların bu beslenme koşullarını bir yaşam biçimi haline getirmelerine de olanak sağlamakta.

Çok sayıda insanın yanlış tercihle ile hayata geçirdiği diyetler sağlıklı beslenmek şöyle dursun bazı insanların hayat düzenini de etkileyebilmekte. Bu nedenle bilinçli bir diyet listesinin ve diyet programının insan hayatındaki önemini bilen diyetisyen bunları hayata geçirerek insanların daha kaliteli bir hayat tarzı benimsemesine de yardım etmiş oldu. Bakırköy’de diyetisyen denince akla ilk gelen diyetisyenlerden biri olan uzman bunu sağladığı kolaylıklar ve hastalarının memnuniyeti sayesinde başarmış durumda. Diyetisyen fiyatları açısından da oldukça çok tercih görmekte olup sonuçları gören hastaların ücret konusunu hiç düşünmedikleri de söylenebilir.

Diyetisyen Ne Tür Diyetler Uygulamakta?

Bakırköy’de Diyetisyen

Her diyetisyenin kendine has bazı tarz ve tetkikleri olmakla birlikte uzmanın diyetleri bu şekilde değil. Çünkü diyetisyen kişiye özel diyet programı hazırlıyor. Hastaya özel olarak hazırlanan bu diyetlerin de hayata geçmesi durumunda sonuçlar oldukça başarılı oluyor. Öyle ki diyetisyen öncelikle hastanın vücut yapısını değerlendiriyor. Ve bu vücut yapısına uygun bir perhiz programı hazırlıyor. Perhiz programı içinde bir yumurta iki patates gibi değerler yer almıyor. Hangi yemek mevcut ise altı yemek kaşığı iki avuç içi büyüklüğünde ekmek gibi kolayca anlaşılır ve her yerde temin edilebilecek cinsten yiyecekler içeriyor. Hal böyle olunca da önceden diyet yapmaktan korkan ya da nasıl sağlarım bu listeyi düşünen hastaların yerine diyet yapmayı severek uygulayan hastalar geliyor.

Diyetisyen ayrıca tüm hataları için bir test istiyor ve bu test genellikle kan testi olmakla beraber hastanın kronik hastalığının bulunup bulunmadığının kontrolü için oldukça önemli. Uzman ayrıca tüm hastaları için bir yağ oranı ve su oranı gibi değerlerin içerdiği bir başka test daha yaparak hastanın hangi bölgesinde yağ ve kas dokusu birikimi olduğunu tespit ediyor. Diyetisyen aynı zamanda hastaları ile kurduğu iletişim ile de sevilmekte. Öyle ki her hasta istediği saatte doktoruna ulaşabiliyor. Ve istediği konuda danışabiliyor. Böylece umutsuzluğa kapılmayan hasta diyetine kaldığı yerden devam ediyor. Ayrıca diyetisyen tüm hastalarının belli aralıklarla kliniğine gelerek verilen kiloların ya da kayıpların ne kadar olduğunu ve nereden olduğunun tespit edilmesini de sağlıyor. Böylece tüm kontrolü elinde tutan uzman amacına kolayca ulaşabiliyor.

Diyetisyen Ne Kadar Sürede Zayıflama Sağlayabiliyor?

Bir diyetisyen için ne kadar sürede incelme sağladığının cevabını vermek mümkün değildir. Çünkü bu sorunun asıl muhatabı hasta olup hastanın uzmanın tavsiyelerini yerine getirdiği süre zarfı içinde kilo vermeye başlayacağı zaten görülür. Ayrıca her hastanın vücut yapısı farklı olup bazı hastaların perhize dahil olduğu süreden sonra bir süre hiç kilo vermediği de gözlenebilir. Fakat bunun genellikle en önemli nedeni hastanın daha önce su tüketimini oldukça az yapmasıdır. Çünkü su tüketmeyen insanlar sonradan günde iki litre su içse de bu arada verdiği kiloların yerini su alarak aynı kiloda görünebilirler. Aslında kişi kilo verir mesela vücudundan 500 gram yağ eksilir. Fakat su tüketimine yeni başladığı için vücut ihtiyacı olan suyun bir kısmını bünyesinde bıraktığı için bu yarım kilonun yerini su almıştır. Bu nedenle de hasta kilo veremediğini düşünür fakat zaten yarım kilo verilmiştir.

Bakırköy’de Diyetisyen ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.