Bakırköy Uzman Diyetisyen

İstanbul’da hizmet vermekte olan diyetisyen Sedef Olcay son günlerde diyet ve hastaları olan diyaloğu sayesinde ün yapmış durumda. Diyetisyenin Bakırköy uzman diyetisyen kadrosu arasında en çok aranan kişi olmasının en önemli nedenlerinden biri uygulamaya koyduğu diyetlerin tamamının uygulayan ile uyum göstermesi. Bakırköy diyetisyen kadrosunda yer alan diğer diyetisyenlere göre acil kararlar vererek hemen sıkı bir diyet programına dahil etmiyor hastayı.

Öncelikle hastanın gerekli olan tüm kan tahlillerini yaparak herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığını anlıyor. Çünkü bazı rahatsızlıklar ve kronik hastalıklar nedeniyle hastaya uygulanması gereken diyet şekli değişebiliyor. Bu doğrultuda test sonuçlarına göre bir yol haritası hazırlıyor. İstanbul diyetisyen uzmanları arasında yerini sabitlemiş olan uzman diyetisyen sadece tahlil yapmakla sınırlı kalmıyor.

Bakırköy Uzman Diyetisyen

Hasta ile kapsamlı bir görüşme yaparak günlük hayatta yediklerini ve yemediklerinin bir listesini hazırlıyor. Hazırlanan bu liste üzerinden hasta ile beraber vazgeçemediklerini ve vazgeçebileceklerini belirliyor. Böylece ortak bir görüşme sonunda ortak karar ile diyet programına dahil olduktan sonra neleri yemesi gerektiği ve neleri yememesi gerektiği belirleniyor. Ayrıca hastanın hayatından daha önce olmayan ve olması gereken bazı besinlerde belirlenerek listeye dahil ediliyor. Uzman diyetisyen listede yer alan tüm besinlerin gün içinde alınması gereken miktarları tamamen bildik ölçülere göre ekliyor. Yani bir ekmek ise bu besin günde yenebilecek maksimum miktarı dilim sayısı olarak belirliyor.

Birçok diyetisyen gibi gram miktarı belirleyerek hastanın belirleme zorluğu yaşamasın engel oluyor. Ayrıca diyetisyene gelen hastaların tamamı için bir vücut analizi yapılarak vücutta yer alan tüm değerlerin oranı belirleniyor. Yani karbonhidrat, yağ, protein gibi miktarların vücutta ne oranda olduğu belirleniyor. Bu sayede hastanın hangi besinlere daha çok hangilerine daha az ihtiyacı olduğu da belirleniyor.

Diyetisyen Diyet Programlarını Nasıl Hazırlıyor?

Sağlıklı beslenme uzmanı diyetisyen beslenme programlarını hazırlarken öncelikle hastasını beslenme anlamında tamamen tanıyor. Yediklerini ve yemediklerini belirliyor. Bunun yanında vücutta yer alan tüm değerleri de belirledikten sonra hastanın gün içinde ne kadar hareketli olduğunu ya da işinin ne kadar harekete izin verdiğinin tespitini yapıyor. Böylece günlük hareket miktarını arttırmak için küçük çözümler geliştiriyor.

Bakırköy Uzman Diyetisyen

Diyetisyenin tüm bunları günlük iş temposu içinde olan hastalar için uyguladığını söylemek gerekiyor. Çünkü bazı hastalar obez sınıfına girdiği için ve bazı durumlarda acilen hızlı bir şekilde kilo vermesi gerektiği için onlara farklı bir program uygulayabiliyor: örneğin bu hastaların baştan itibaren sıkı bir rejime girmesi gerekmekte olup beraberinde bir spor salonu aracılığı ile spor yapması da gerekiyor. Diyetisyen tüm bu koşulların nasıl sağlanacağını belirledikten sonra hastası şile sürekli diyalog halinde kalarak hastasının hızla kilo vermesine yardımcı oluyor.

Diyetisyen fiyatları günümüzde çok yüksek meblağlarda olmasına rağmen diyetisyen uygun fiyatlarla tüm bu tedavileri sürdürebiliyor. Ayrıca fiyatlama konusunda hasta ile ortak bir karar alarak ödeme kolaylıkları konusunda da yardımcı oluyor. Diyetisyenin diyet programına dahil ettiği hastanın zor durumlarında sürekli irtibat kurabilmesi ile de ün yapmış durumda. Diyetisyenin bu hususta hedeflediği nokta ise tamamen hastanın diyetten vazgeçmesine engel olmak ve istikrarlı bir şekilde devam etmesini sağlamak.

Diyetisyen Randevuları Nasıl Alıyor?

Diyetisyen randevu açısından da oldukça farklı bir sitem uyguluyor. Öncelikle randevu için arayan hastalar için cevap verme süreci oldukça kısa sürede değerlendiriliyor. Diyetisyenin ofisinde bu konuda uzman personeller bulunmakta olup diyetisyenin yoğun hasta randevuları arasından yeni hastaların değerlendirilebileceği bazı saatler açıyor. Bu sayede hastaların tamamının doktor ile görüşmesini ve diyet programı için bir başlangıç yapmaları sağlanmış oluyor.

Ayrıca randevu sisteminde eski hastalar ve yeni hastalar arasında bazı farklılıkları olmakta. Çünkü diyetisyen programa dahil ettiği eski hastaları ile zaten sürekli mobil telefonlar aracılığı ile diyalog kuruyor fakat bazı kontroller için eski hastaların da kliniğe gelmesi ve kilo verip vermediğinin kontrol edilmesi gerekiyor. Uzman idari personel sayesinde bu hastalarla ilgili randevu sistemi ayrıca değerlendirilerek hayata geçiriliyor.

Yeni hastalar ise diyetisyen ile daha uzun zaman geçirmeleri gerektiği ve bazı testlerin yapılması gerektiği için genellikle sabah saatlerine randevu sağlanıyor. Fakat hastaların özel durumlarına göre farklı saatlerde de randevu verilmesi sağlanabiliyor.

Bakırköy Uzman Diyetisyen ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.