Bakırköy Diyetisyen

İstanbul Bakırköy’de hizmet vermekte olan diyetisyen Sedef Olcay diyet yapmak isteyen ve bu yolla kilo vermek isteyen hastaların yanında benzer şekilde kilo alma ihtiyacı olan hastalara da diyet programı hazırlamaktadır. Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez şartlarından biri olan sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmak için insanın dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmakta olup çok sayıda insanın bunu başarabilmesi için bir koça yani bir diyetisyene ihtiyacı vardır.

Ayrıca her vücudun ve bünyenin ihtiyacı olan diyet şekli farklı olmakla beraber günlük hayatta bulunması zor bazı yiyeceklerle diyet yapmanın yolu pek mümkün olamamaktadır. Bakırköy diyetisyen konusunda bu anlamda çok büyük bir şansa sahip olup Sedef Olcay sayesinde bu ıstıraptan kurtulmak artık oldukça kolaydır. Diyetisyenin sunduğu ve önerdiği tüm hususlara dikkat edildiği takdirde kısa sürede kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak oldukça kolay.

Bakırköy Diyetisyen

Evde veya iş ortamında elde bulunan yiyeceklerle diyet yapma imkanı tanıyan diyet uzmanı bu konuda çok sayıda başarıya da imzasını atmış durumda. Bakırköy diyetisyen denince akla gelen ilk diyet uzmanı olma özelliğini barındırmakta. Beslenme uzmanı olan uzman, diyet konusunda başarılı çalışmalarının bulunmasının yanında kolay ulaşılabilirliği ile de tercih ediliyor. Çünkü beslenme uzmanı hastaları tarafından istenilen zamanlarda aranarak bilgi alma olanağı sağlayabiliyor.

Genellikle sosyal medya ağları ya da bazı telefon uygulamaları ile hastaları ile diyaloğunu asla kesmeyen uzman bu nedenle de oldukça başarı gösteriyor. Diyetisyen fiyatları olarak anılan fiyatlandırma konusunda da hastalarına güven veriyor. Çünkü amacına ulaşmayı garanti ediyor. Fakat hastalarından istediği en önemli unsur ise diyetlerine ve verdiği listelere harfiyen uyulması. Ayrıca günlük belirlemiş olduğu egzersizlerinde mutlaka yapılmasını talep ediyor. Hastaların çoğunluğu birkaç hafta içinde sonuçları görmeye başlıyor.

Uzman Diyetisyen Nasıl Bir Diyet Programı Uyguluyor?

Uzman doktor İstanbul diyetisyen listelerinde en üst sıralarda bulunmakta olup genellikle uyguladığı diyetlerin kolay bulanabilen yiyeceklerden oluşması nedeniyle de ün yapmış durumda. Çünkü günümüzde yoğun iş temposu içinde istenilen tarzda ve oranlarda yapılmış diyet yemekleri bulmak oldukça zor. Bu nedenle daha kolay yöntemleri tercih etmek artık bir gereklilik. Örneğin bir iş toplantısında aranılan diyet yemeğinin menüde olma ihtimali neredeyse yüzde sıfır.

Bu nedenle olan yemekler arasından bir tercih yapmak gerekiyor. Bu durumda da hemen uzman doktora bir mesaj atılarak hangi yemekten ne miktarda yenilmesi gerektiği öğrenilebiliyor. Bu rahatlık ve kolaylıkları sunması nedeniyle de uzman diyetisyen İstanbul diyetisyen dendiği zaman ilk akla gelen isim oluyor. Diyetisyen fiyatları oldukça yüksek olduğu günümüzde bu yüksek fiyatlara karşılık hiç kilo vermemiş hasta bulmak ta oldukça kolay. Fakat uzman doktorun tercihi ve yetenekleri oldukça farklıdır.

Bakırköy Diyetisyen

Daha önce benzeri pek yaşanmamış niteliklere sahip. Öyle ki kimi hastaları için iş yerinde çıkan yemekten her ne olursa olsun belli bir miktar yeme şansı veriyor. Fakat yemeğin içeriğine göre bulundurduğu karbonhidrat oranı yüksek ise ekmeği kesebiliyor. Ya da besin değeri düşük bir yemek sunuluyor ise yanına bir protein eklemeyi mutlaka öneriyor. Bu sayede vücudun alması gerektiği kadar besini belli aralıklarla hastanın almasını sağlıyor. Böylece hasta da liste tutup her gün yemesi gereken yemekleri arama zahmetine girmemiş oluyor. Çevresindeki imkanlar dahilinde bir beslenme modeli ile kolayca kilo vermeyi sağlıyor. Ayrıca uzman diyetisyenin sunduğu bu diyetler son derece sağlıklı olduğu için verilen kilonun kalıcı olmasını da sağlamış oluyor.

Uzman Diyetisyenin Diyetin Yanında Sundukları Nelerdir?

Uzman diyetisyenin verdiği diyetin uygulanmasının yanında hastalarından mutlaka istediği şeylerden biri de egzersiz yapmak. Diyetisyen buna da pratik çözümler bulabiliyor. Özellikle spor yapmaya vaktim yok diyen hastalarına bazı öneriler oluyor. Mesela aracını bir mahalle öteye park etmesini istiyor. Ve park yerinden eve kadar yürümesini istiyor. Bu sayede kısa süreli bir spor olsa da bir adım atılması sağlanmış oluyor. Ayrıca bir başka öneri olarak evinin ya da ofisinin merdivenlerini kullanmasını öneriyor.

Asansörle çıkmak yerine merdiven kullanmak fazla alınan birkaç kalorinin yakılmasını sağlıyor. Aslında uzman diyetisyenin bu konuda ki bir başka amacı da hastayı spora başlatmak. Çünkü başlamadan hiçbir şeyin tamamlanamayacağını biliyor.

Bakırköy Diyetisyen ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.