Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı programları geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak dünya şirketlerinde sağlığın korunması ve devamını sağlayan önemli bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun vadede sağlığı koruyucu ve hastalıkların oluşumunu engelleyici olumlu etkileri ile karşılaşılabildiği gibi şirket çalışanlarının motivasyon ve iş verimliliğini de arttırmaktadır.  

Günümüzde bir çok kurumsal firma çalışanlarına yemekleri anlaştığı catering firmaları üzerinden vermektedir. Aslında bu yemekler çalışanların direk performanslarını etkileyecek unsurlardan biridir. Kurumsal beslenme danışmanlığı, hem yemek veren firmanın mutfağının denetlenmesi, hem malzeme tedarikçilerinin denetlenmesi, çalışanların yaptığı iş ile alakalı olarak doğru kalori ve enerjide yemeklerin çıkması gibi bir çok konuyu kapsayan bir hizmettir. Ayrıca içeride yemek vermeyen firmalarda da çalışanlarda görülen demir eksikliği, vitamin eksikliği, aşırı kilo, dengesiz kan şekeri, uykusuzluk gibi sorunlar da beslenme kaynaklıdır. Çalışanlara beslenme danışmanlığı hizmeti verilerek hem sağlıklı hem de mutlu olmaları sağlanır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Bu hizmet kendilerine verilen değeri hissettirir. Bu motivasyon ile çalışan personeller iş bağlılığı maksimum seviyeye ulaşarak en üst düzey performans sağlanır. Şirketiniz sağlıklı bir gelecek ve maksimum iş gücüne ulaşabilmesi için sağlıklı beslenme önerileri ve  beslenme eğitimleri ile personellerinizin sağlığı korunarak verimliliği arttırabilirsiniz.

Bu hizmet ne gibi faydalar sağlar diyecek olursak;

  • Kurumsal beslenme danışmanlığı sayesinde çalışanlar maksimum verimliliğe ulaşır,
  • Personellerin hastalanma oranı minimum seviyeye iner. Bu sayede hastalık sebebi ile işe gelmeme oranı minimize edilir,
  • Diyetisyenler takibinde önerileri ile daha sağlıklı personel sayısı artacak
  • Sağlıklı beslenme ve diyet programları ile sağlık masrafları azalacak; sigorta payı ve poliçe anlaşmalarında avantaj firmanıza geçecek,
  • Doğru diyet programı ile mutfaktan çöpe atılacak gıdalar minimize edilerek, mutfak maliyetleri azaltılır,
  • Beslenme danışmanlığı ve özel diyet ile sağlıklı kilo kaybına bağlı olarak oluşabilecek kazalar minimize olacak,
  • Spora yönelik motive edici öneriler ve özel beslenme ile kurum içi iletişim güçlenir.

Yenilenme Zamanı Programı

1-Bilgilendirme konferansı

Sağlıklı vücut ağırlığının boya göre değil, vücuttaki yağ miktarına göre hesaplanmasının önemi ve bu sebeple yapılacak analizin tanıtılması, programın amacı ve sağlıklı beslenme ilkelerinin anlatılarak, soru cevap eşliğinde olacak şirket çalışanlarının katılacağı bir değerlendirme toplantısıdır.

2-Tüm çalışanların Bioelektrik İmpedance yöntemiyle vücut yağ analizlerinin yapılması

3-Rutin ölçümlerinin devamlılığı ile şirket çalışanlarının vücut yağ analizlerinin yenilenmesi ve bireysel hedeflerin takibi ile izlenebilirlik elde edilerek programın etkinliğinin ölçülmesi

4-Şirket intraneti üzerinden bilgilendirme çalışmaları yapılması ve her ay değişik bir içerik planlanması ve yayınlanması

5-Egzersiz konusunda özendirici ve beslenme ile uyumlu programlar yaratılması 

Üst Düzey Yöneticilerin Ofislerinde Ziyaret Edilmesi

Program sadece bir zayıflama programı olarak düşünülmemelidir, ideal kilosunda olan bireylerin sağlık riskleri ve genel beslenmelerinin değerlendirilmesi ve doğru beslenme ile ilgili bilgilerin (seyahatler, dünya mutfakları, stres, vb.) aktarılması da önemlidir.

Menü Planlaması

Menü Yönetim ve Denetimi tüm mutfak için başlangıç noktasıdır. Bu sebeple menü planlanırken aşağıda belirtilen tüm noktalar göz önünde bulundurularak bir Beslenme ve Diyet Uzmanı tarafından planlanmalıdır.

Mutfağa Farklı Bir Bakış

Toplu beslenme sistemlerinde çalışanı mutlu etmek ve sözleşmeye uygunluk sınırlarında kalarak gıda hijyenini sağlamak en kritik noktalardan biridir. Bu konuda da mutfağınıza farklı bir göz ile bakarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.