Bakırköy Diyetisyen Randevu

Çağın getirdiği en büyük aksaklıklardan biri olan hareketsiz yaşam insan sağlığını olumsuz etkileyici bir husus olan fazla kilolar ve obeziteyi de beraberinde getirdi. Özellikle hareketsiz yaşam nedeniyle ve hızlı çalışma ve uzun süre çalışma gerekliliği ile ortaya çıkan sağlıksız beslenme durumu kişinin çok ya da az beslenmesine bakmadan fazla kiloları beraberinde getirebiliyor.

Özellikle şehir hayatında sıklıkla görülen bu durum nedeniyle artık insanların internet üzerinden diyetisyen randevu al butonlarını sık sık tıklamalarına neden olmuş durumda. Fakat kaliteli bir hizmet almak ve güvenilir bir çözüm önerisi ile işe başlamak bu hususta büyük önem taşıyor. Bu nedenle de işinde uzman bir diyetisyen tarafından diyet uygulanmasını ve destek alınmasını sağlamak gerekmekte.

Bakırköy Diyetisyen Randevu

Hal böyle olunca özellikle İstanbul ve Bakırköy’de bu arayış içine giren çok sayıda insanın bazı tercihler yapması gerekebiliyor. Bu konuda İstanbul diyetisyen sektörü içinde yerini almış olan ve bu konuda başarıları bilinmekte olan diyet uzmanı Sedef Olcay’ın tavsiye edilmesi gerekmekte. İşinde uzman olan ve bu konuda İstanbul ve çevresinde anılmakta olan beslenme uzmanı sunduğu bazı diyet önerilerinin dışında bu diyetlerin bir hayat tarzı haline getirilmesi nedeniyle de tercih edilmekte. Sedef Olcay özellikle diğer diyetisyenlerin sunduğu önerilerden farklı öneriler getirmesi ve sıradan yöntemleri uygulamaması nedeniyle hem daha başarılı olmakta hem de çok sayıda hastanın kısa süre içinde istediği sağlığa kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Diyetisyen randevu sistemlerinin aksine diyetisyen farklı bir uygulama getirerek diyetisyen fiyatları konusunda da fark yaratarak bir randevu geliştiriyor. Hastanın, uzman doktorun muayenehanesini aramak ile başlayan süreçte klinikten hastayla ilgili bilgiler önceden net olarak alınıyor. Örneğin kronik bir hastalığının olup olmaması ya da daha önce geçirdiği ameliyat ya da rahatsızlıklar bulunup bulunmadığı gibi tespitler sağlanıyor. Sonrasında ise hastanın da en uygun olduğu zaman dilimi için bir randevu sağlanıyor. Diyetisyen Bakırköy diyetisyen randevu hususunda da fark yaratarak diğer diyetisyenlerden farklı olmayı başarıyor. Çünkü uzmanın hastaları ile sağladığı randevu sisteminde aksaklıklar hemen hemen hiç yaşanmıyor.

Diyetisyenden Nasıl Randevu Alınır?

Uzman diyetisyen randevu konusunda oldukça sistemli bir çalışma sürdürüyor. Öyle ki kliniğine bu konuda başvuran tüm hastaların randevu talebi kabul ediliyor. Kliniğin telefonla aranması ile randevu almak sağlanabildiği gibi sağlıklı beslenme uzmanına e-mail yoluyla ulaşmakta mümkün. Bu yöntem genellikle çok kullanılmayan bir yöntem olmakla beraber bazı dış görünüşünden dolayı toplum içine çıkmak istemeyen kişiler için kullanılmakta. Hasta bu sayede doktor ile özel bir görüşme yapma olanağı bulmuş oluyor.

E-mail yoluyla diyetisyene ulaşan hasta bu sayede kimseyle paylaşmak istemediği kilo problemini diyetisyen ile paylaşma olanağı sağlayabiliyor. Ayrıca diyetisyen hastasını gördükten ve gerekli sağlıklı beslenme kurallarını netleştirdikten sonra hastaları ile birebir görüşme olanağı da sunuyor. Ayrıca diyetisyen randevu sistemine dahil olan her hasta için önceden bazı kişisel bilgiler alınarak kilo sebebinin bir ön araştırma ile tespiti sağlanabilmektedir.

Diyetisyen Randevu Sonrası Nasıl Bir Hizmet Sunuyor?

Bakırköy Diyetisyen Randevu

Diyetisyen randevu sonrasında hastalarına net olarak bakmaya başlamakla birlikte tüm hastalarına bir kan testi uygulayarak bu test sonuçlarına göre hastalıkların tespiti sağlanıyor. Ayrıca tüm hastaların günlük yaşamları ve çalışma koşulları da uzman diyetisyen tarafından belirlenerek bu şartların kiloya etkisi tespit ediliyor. Tüm tespitler yapıldıktan sonra ise hastaya özel diyet programları hasta ve diyetisyen ile beraberce hazırlanıyor.

Diyetisyen tüm hastaları için özel programlar hazırlamakta olup bunun en önemli nedeni her hastanın farklı bir vücut yapısına sahip olması ve bu nedenle de her hastanın farklı bir programa sahip olması gerekliliğidir. Özellikle bazı rahatsızlığı bulunan hastaların ise özel bazı yöntemler uygulanarak diyet programın alınması gerekmektedir. Diyetisyen böyle durumlarda özellikle ilaç kullanan hastalarda farklı yöntemler tercih etmekte.

Hastanın tüm vücut yapısını inceleyerek ihtiyacı olan olmazsa olmaz besinlerin tespitini yapıyor ve hastaya bu besin gruplarından mutlaka günlük belli bir miktar sağlaması öneriliyor. Ayrıca kilo almak ihtiyacı için gelen hastalara da benzer yöntemler ile sorunun tespiti önceden sağlanıyor. Sorunların nereden geldiği belirlendikten sonra bir beslenme tablosu oluşturulmakta olup bu doğrultuda tercihler yapılmaktadır. Uzman diyetisyen sunduğu farklı teknikler ve uygulamalar ile beğeni kazanmış olup randevu talepleri kolayca değerlendirilebilmektedir.

Bakırköy Diyetisyen Randevu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.